Başkanımız Prof. Dr. Servet Bayındır Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politika Kurulu’na Atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.
Dernek Başkanımız Prof. Dr. Servet Bayındır, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 21’inci maddesi gereğince Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu’na atandı.
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu, Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu, Ekonomi Politikaları Kurulu, Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu, Hukuk Politikaları Kurulu, Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu, Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, Sosyal Politikalar Kurulu, Yerel Yönetim Politikaları Kurulu’ndan oluşan 9 kurula toplam 76 kişi atandı.

Prof. Dr. Servet Bayındır’ın da bulunduğu Ekonomi Politikaları Kurulu’nda ayrıca şu isimler yer almakta: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dr. Cemil Ragıp Ertem, Gülsüm Azeri, Hakan Yurdakul, Doç. Dr. Hatice Karahan, Korkmaz Karaca, Meltem Taylan Aydın, Yiğit Bulut.

 

Sayın Başkanımızı yeni görevi sebebiyle tebrik eder, ülkemiz için hayırlı hizmetlerde bulunmasını dileriz.

Servet Bayındır Kimdir?
Prof. Dr. Servet Bayındır İstanbul Üniversitesi’nde Temel İslam Bilimleri Bölümü’nde İslam Hukuku Ana Bilim Dalı’nda görev yapıyor.
Marmara Üniversitesi İlahiyat Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Bayındır, yüksek lisansını aynı üniversitede İlahiyat/İslam hukuku üzerine yaptı. Yine Marmara Üniversitesi’nde İslam Hukuku üzerine doktora yaptı. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde İktisat üzerine lisans yaptı. Malezya’da 2008-2010 yılları arasında tezsiz İslami Finans arasında yüksek lisans çalışmasında bulundu. İslam İktisadı alanında pek çok makalesi ve yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.